GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Ask 4662498
*
nr 466 2498
Ask
med lock, Italien, höjd: 7
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2007
kl 16:59:52
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa glaskonst italien italiensk konstglas lock sydeuropa
-
6516 Ask
+ skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:05
-
6543 Ask
pietra dura, fågel, 14,5x10
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:53
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6356 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:30
-
6512 Fåtöljer
Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:17
-
6555 Hatt
”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:27
*
Ask
nr 466 2498
Ask
med lock, Italien, höjd: 7
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2007 |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask europa glaskonst italien italiensk konstglas lock sydeuropa
-
6516 Ask
+ skulptur, ”groda”, höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:05 -
6543 Ask
pietra dura, fågel, 14,5x10
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:53 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6356 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:30 -
6512 Fåtöljer
Ett par, Markku Pakkanen, "Harlekiini", Asko, etik..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:17 -
6555 Hatt
”Bicorn” Ericsson, Stockholm, i ask. Längd: 50 (ask)
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:27



